Bir blog başlatmayı planlıyorsanız

Bu blog şimdiye kadar yaptığım en eğlenceli (en eğlenceli?) Şeylerden biri oldu. Benim için ideal yaratıcı çıkış, iyi insanlarla bağlantı kurmanın ve zihinsel olarak zorlayıcı bir yol (Jumble ve Tetris gibi sadece makyaj ve kedilerin resimleriyle!).

Arada bir blog başlatmayı düşünen biri bana bir e -posta gönderecek.

REKLAMCILIK

Wendy yazdı:

“Merhaba Karen,

Blogunuzun hayranıydım ve çalışmanız bana annenin ve ebeveynlik için bir tane başlatmam için bana ilham verdi. Başlamamı önerebileceğiniz herhangi bir profesyonel rehberlik veya kaynak bilgileriniz var mı? Bloglarda oldukça yeniyim ve biraz yardıma ihtiyacım var. ”

Kendimi bir uzman olarak düşünmüyorum, ama işte yardımcı olabilecek bazı şeyler.

Neden blog? – Cevap arkadaş edinmek, kendinizi ifade etmek, yaratıcılığınızı keşfetmek veya yeni bir şey öğrenmekse, o zaman en iyi yere geldiniz. Cevap hızlı para kazanmaksa, en iyi şekilde durun. Bir bloga başlamaktan çok daha basit yollar olduğunu söylediğimde bana güvenin.

Video kameranızla birlikte gelen kılavuzu okuyun – bu beni anlamam yaklaşık bir yıl aldı, lol! Diğer blogcuların benden daha iyi kameralara sahip olması gerektiğini düşünmeye devam ettim. Sonra eski Canon Powershot SD200 ve WOW ile birlikte gelen kılavuzu kazdım! Resimlerim birden çok daha iyi oldu.

Blogunuzun adına anahtar kelimeler kullanın – insanların sizi arama motorlarında bulmasına yardımcı olacaktır, bu nedenle bir ebeveynlik blogu ParentingBlog.com veya mommyblog4parents.com gibi bir şey olarak adlandırılabilir.

Ne hakkında blog yazıyorum? – Oldukça açık, ama konuşmayı sevdiğiniz (ve yıllarca sevdiğiniz) bir konu seçmek başlamak için harika bir yer.

Kendi kendine barındırılan WordPress kullanın-bu sadece bir blog yazarı görüşü, ancak blogger ve nucleus adlı başka bir blog sistemini kullandım ve wordpress.org’un açık ara en iyisi. Çok daha fazla eklenti (anketler ve oyunlar gibi özellikler eklemek için), onu kullanan çok daha fazla insan var (bu yardımcı olabilecek çok daha fazla insan anlamına geliyor) ve ihtiyacım olan her şeyi yapıyor.

Bir e-posta listesi/blog ağına katılın-birçok niş, benzer düşünen blogculardan oluşan ağlara sahiptir. Nişinizdeki Google’ı arayın ve katılıp katılamayacağınızı sorun. Üyelerin birbirleriyle iletişim kurmak için kullandıkları bir e -posta dağıtım listesine sahip olanları seçiyorum. Twitter’ın ağ için de harika olduğunu duyuyorum, ancak Twitter’ı takdir etmek için anlık mesajlaşmayı sevmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Blogcuların bir blog başlatma konusunda başka önerileri veya rehberliği var mı?

REKLAMCILIK

Kediler ve Makyaj Sweatshirt ??

42 $

Şimdi satın al

REKLAMCILIK

Dost mahalle cazibeniz bağımlısı,

Karen

P.S. Onsugar’dan bahsetmeyi neredeyse unuttuğuma inanamıyorum! Bloglamadan çok fazla tahmin alan bir kombinasyon blog ağı/blog platformudur ve yerleşik bir ağ ile birlikte gelir (yukarıdaki #6 ile ilgilenir). Orada başka platformlar var, ama Onsugar muhtemelen başladığımda etrafta olsaydı kullanacağım platformlar.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *