Cosmetics

Kozmetikler FDA tarafından düzenleniyor mu?

ABD yiyeceklerinin yanı sıra ilaç yönetiminin (FDA) kozmetiklerle ne yapması gerektiğine dair yanlış anlamalar var. Makyajları kontrol etmenin yanı sıra, ilaçları kontrol ettikleri yöntemi de kontrol etmezler mi, bunlar mı yoksa ilaçları kontrol ettiler mi? Sorgulamak zihinler bilmek ister! Cevap, öyle görünüyor ki, hem gerçekten hem de hayır. Ben bir avukat değilim, ancak bunun böyle bir şeyi yıktığına inanıyorum:

Uyuşturucu ve premarket onayı

FDA, aynı yanı sıra (bir dakika içinde daha fazlası) dışında, kozmetikleri farklı şekilde tedavi eder. Kamu güvenliği için, FDA ilaçların pazarın onayını vermesi için ayrım önemlidir ve satışa çıkmadan önce güvenliklerine daha iyi bakar.

REKLAMCILIK

Peki ya kozmetik?

Ancak kozmetikler, Sephora, Nordstrom veya Mac’te bitmeden önce FDA tarafından gerçekten bir göz atmaz. FDA, içeriklerini listeleyen temyiz ürünlerinin hala yanıltıcı beyanları yapmak için (her zaman bu beyanları görmemize rağmen) veya halkı riske attığınız için işleri kapatabilirler, ancak ideal olduğunuzda Makyaj, mağazaya girmeden önce hükümet tarafından yetkilendirilmez.

Alt satır: Uyuşturucu ile FDA, pazara çıkmadan önce güvenliklerini sağlamak için yükümlülük altına alınır; Kozmetiklerle, bu yükümlülük, kuralları çiğnemek için cezalandırılabilen üreticiye düşer, ancak esas olarak gerçeğin peşindedir.

Hem kozmetik hem de bir ilaç olduğunda

Şimdi, ürünlerle yapması gereken büyük bir “ama” var, FDA durumları hem kozmetik hem de bir ilaçtır.

FDA’ya göre ilaçlar, hastalığın tedavisine yardımcı olmaya veya durdurmaya veya vücudun çalıştığı yöntemi değiştirmeye yönelik ürünlerdir – büyük cazibe ve kepek şampuanları gibi kişisel bakım ürünlerini kapsayan sık sık öznel bir anlam ve çok sayıda anti. -Cilt Kremleri.

Bir ürün hem bir kozmetik hem de bir ilaç olarak sınıflandırılmışsa, FDA’nın öngörü onayını geçmesi gerekir. Başka bir deyişle, FDA satışa çıkmadan önce ürünün risksiz olduğundan emin olmaya çalışır.

REKLAMCILIK

Kediler ve Makyaj Sweatshirt ??

42 $

Şimdi satın al

Zorlu (ve bundan çok daha fazla yöntem bile var), ancak kozmetik ve ABD FDA hakkında çok daha fazla bilgi için FDA otoritesini kozmetikler ve kozmetik etiketleme ve etiket iddiaları üzerinde inceleyin. Kanada’nın kozmetik kılavuzuna ilişkin kılavuzları hakkında ayrıntılar için, gıda ve ilaç hareketinin yanı sıra kozmetik düzenlemelerin yanı sıra Avrupa Birliği’ndeki kozmetik kılavuzu hakkında bilgi için premium temyiz haberlerine bakın.

REKLAMCILIK

FDA’nın yanı sıra kozmetikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Makyajın iyi düzenlendiğine inanıyor musunuz? Kulpınızı yorumlarda paylaşın.

Dost Topluluk İtiraz Bağımlınız,

Karen

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *