Magnezya sütü yağlı cilt için bir tedavi mi?

Sam tarafından yazılmıştır
Makyaj sanatçısı ve blog yazarı Sam’den bugünün konuk postası konusu, 1829! Şimdi cilt için neler yapabileceğini görelim.

Sonunda cildimi Genesis’e getiren ürünün kullanımı son derece kolay, taşınabilir ve şık bir küçük pakette geliyor. Onu kullanmaya başladığım için, gözeneklerim kayboldu, cilt kızarıklığım kayboldu ve cildim comedojenik olmayan tereyağı kadar pürüzsüz. Bu doğru. Clarison hakkında konuşuyorum – oh, bekle. Bu incelemeyi zaten yaptık.

REKLAMCILIK

Hayır, bugün hype için burada olduğum şey, bir cilt bakımı ürünü olarak ima edilmiyor. Aslında sindirim yardımı. Magnezia’nın sıvı sütü (12 oz. Şişe için yaklaşık 6 $), süt beyaz görünümü nedeniyle adı göz önüne alındığında, sudaki magnezyum hidroksitin bir süspansiyonudur ve yaygın kullanımları, yatıştırıcı kısık mide asitlerini ve rahatlamayı içerir… tam olarak değil Yüzünüzün yakınında kullanmayı düşündüğünüz bir şey, değil mi?

Yanlış (Bahse girerim, bunun geldiğini görmedin).

Uzun zamandır, petrol emmek ve akneyi azaltmak için haftalık yüz maskesi olarak Magnezya sütünü içeren DIY cazibesi ilaçlarını duyuyordum. Ancak, muhtemelen birçoklarınız gibi, hassas cildimde asidik midemde olması ima edilen her şeyi koymaktan inanılmaz derecede dikkatli oldum, bu yüzden bu öneriyi reddedilen yığınlara bıraktım ve temizleyici, temel, serum, şişelerden geçtim. ve ilaçlar aşırı yağlı bezlerimi kontrol edebilecek bir şey bulmak için.

REKLAMCILIK

Kediler ve Makyaj Sweatshirt ??

42 $

Şimdi satın al

Birkaç ürün kesinlikle petrol üretimini azaltmaya yardımcı oldu ve Clarisonic’im genel olarak cildim için harikalar yarattı, ancak arama, burnum, çenem ve yanaklarımı birkaç saatten fazla sürdürebilecek tek bir ürün bulmaya devam etti. zamanında.

Yıllarca yüzümü, çok büyük olmayan ama yüzlerce değil, kağıt havlularla (gerçekten sert kahverengi olanlar) lekelemek ve gülümseme çizgilerini düzeltmek için tuvaletlere girerdim Bu, inci beyazlarımı birkaç saat güldükten ve taşımadan sonra görünür (teşekkür ederim, crest whitestrips!).

Fotoğraflara gelince? Bir kabus! Kör parlamaya rağmen son pasaport fotoğrafımın kabul edildiğine şaşırdım.

Ama benim için yağlı ciltle ilgili en kötü şey her zaman temel transferi ve emilim olmuştu. Ne zaman bir şey yüzüme dokunursa (ceketimin yakası, başımı dinlendirebileceğim bir kağıt yığını veya temizlemeden önce dışarı çıktığım nadir gecelerde yastık kılıfım olsun), iyi bir kaplama ile gelirdi 150 Buff’ta Revlon Colorstay Vakfı… ve bu şeylerin sadece kuru temizliklerden kurtulmak için ne kadar zor olduğunu biliyor musunuz ??

Herhangi bir temel transfer kazası olmadan bir gün boyunca bunu yapacak kadar şanslı olsam bile, temelim hala saat 16: 00’a kadar korkmuş görünüyordu, yağlı cildim tüm yanlış yerlerde temeli emme ve yeniden dağıtım, beni lekeli, donuk bir şekilde bırakarak o gece ten. Sevimli değil.

Sonra birkaç hafta önce, yağlı cilt tedavisi olarak Magnezya sütünden bahseden bir blogda kısa bir yazı ile karşılaştım. Hem sabırlı hem de kaynaklardan dalış yapmayı ve tercih etmeyi seçtim. Ne kaybetmem gerektiğini düşündüm (biraz haysiyetin yanı sıra), bu yüzden eve acele etmeden önce ayak bakımı ve sindirim yardımı koridorundan küçük mavi şişelerden birini takmak için CVS tarafından durdum.

Sadece parmaklarımla bulaşmak istemiyorum, tek kullanımlık bir kozmetik sünger aldım, şişenin ağzına bastırdım ve devirdim. Şimdi nemli süngeri alarak, burnumun üzerinden dabledim ve bunu yanaklarım, çenem, alnım ve çenemin altında tekrarladım. Ve iyi bir ölçü için burnuma çok daha fazla vurdum.

Bir dakika içinde, şeyler kurutuldu ve yanaklarımda birkaç kireçli, beyaz çizgi bıraktı. Fantastik. Bununla birlikte, süngerle biraz nazik sürtünme bunları hızla düzeltti. Sonra, normal astarımı uyguladım ve sonra normal yüz rutinime gittim.

O gün ilk kez aynaya bakmak keyifli bir deneyim değildi. Vakfım kalın, cakey ve birçoğu kuru görünüyordu. Bu yeniydi. Morting, ama yeni. Bir parlaklık noktası yüzümü aydınlatmadı ve bu yaklaşık üç saat içinde, burnumun zaten kendi küçük aynası olarak hareket etmeye başlayacağı bir zaman.

Bir şey farklıydı, bu kesinti.

Ertesi gün, aynı başlangıç ​​rutini gösterdim, ancak tipik olarak benim olduğu kadar yaklaşık üçte biri temel uyguladım ve zar zor herhangi bir toz (yüzümü nispeten mat olmak için basardım).

Eğer çok cesur olabilirsem, sanırım yüzüm harika görünüyordu! Şaşırtıcı bir şekilde, cildim aslında cilt gibi görünüyordu ve kötü cildi kaplayan bir ürün tabakası gibi değil. Bundan çok daha fazlası, normal cilt gibi görünüyordu. Yağ yok. Parıltı yok. Sadece mükemmel çıplak, hafifçe kızarmış mat tuval. Herşey. Gün. Uzun.

That day I did mySabah 6:30 civarında ve aynı gün 20: 00’de ilk başvurduğum zaman kadar parlak ve taze görünüyordu. Minik bir miktar parlaklık burnuma sürüklenmişti, ancak temelimi bozacak kadar yakın bir yerde değil. Sadece gerçekten ovuşturduğumda test parmaklarımda herhangi bir ürün çıktı.

Ama en çok heyecanlandığım şey, şimdi NARS albatros vurgulama tozunu cildime boğucu bir parlaklık vermek için kullanabilmemdir (bir tanesini bilirsiniz).

İki hafta boyunca günlük magnezya sütü kullandıktan sonra, burnumdaki büyük gözenekler, onları gizlemek için temel ve toz olmadan bile neredeyse kayboldu. Tek bir yeni sivilce almadım ve ilk kullanmaya başladığımda sahip olduğum iki gün içinde gitti, bana korkunç varlıklarını hatırlatmak için kırmızı bir leke bile bırakmadı. Yanaklarım çok daha az kırmızı ve bu inanılmaz soğuk, kuru havada şaşırtıcı olan (magnezya sütünün bir halk ilacı olarak verildiği) kafamın başı veya ölçeğini görmedim. Ancak muhtemelen en önemli değişiklik, cildimin kendi başına daha az yağ üretmesidir. Evde ve uzantığım günlerde, çıplak cildimin eskisinden biraz daha az yağlı göründüğünü keşfettim.

Ayrıca bir kez bir yüz maskesi olarak kullandım, karıştırmadan yüzümün her yerinde bir katman uyguladım, 15 dakika kurumasını ve durulamasını sağladım. Daha sonra yüzüm biraz sıkı hissetti, ama cildim inanılmaz derecede bile. Bazı durumlarda yanaklarıma girdiğim küçük kırmızı darbeler tamamen düzleşmişti ve gözeneklerim kesinlikle daha hafifti.

Şimdi, yarı geniş okumamda, bazı insanların yüzlerinde magnezya sütü kullandıktan sonra sorunları yaşadıklarını gördüm. Çoğunlukla, cildini kırmızı veya kaşıntılı hale getirdi, ama hemen hemen hepsi bu. Herhangi bir yeni cilt bakımı ürünü gibi, bunu gitmeden önce bunu gözden uzak bir yerde test etmenizi öneririm (kulağınızın arkasında tipik olarak iyi bir yer; oraya kim bakar?).

REKLAMCILIK

Benimki gibi inanılmaz yağlı ciltler için, yüzün her yerinde bir ila iki katman hile yapmalıdır (biraz denemeniz gerekebilir; her zaman daha azıyla başlayın ve daha fazlasına kadar oluşturun). Daha az yağlı ve kombinasyon ciltleri için, ince, iyi karıştırılmış bir tabaka veya spot uygulaması (sadece T bölgenizde olduğu gibi) hile yapmalıdır.

Şimdi, kuru ciltli insanlar, kötü makyaj transferi veya leke yüzünden muzdarip olsalar bile, magnezya sütünden uzakta kalmaları gerektiğini düşünüyorum. Aslında bu şeylerin tetik mutlu yağ bezleri ile lanetlenmemiş olanlara biraz hasar verdiğini görebiliyordum.

Son bir notta, orijinal, lezzetli sürümü aldığınızdan emin olun. Eminim yüzüm çilek veya çikolata laxatives gibi kokmayı ister, ama bir nedenden dolayı bu doğru görünmüyor.

Sam tarafından yazılmış
Sam, cilt bakımı, makyaj ve moda, modelleme dünyasına 14 yaşında girdiğinde başlayan 17 yaşında, garip bir şekilde uzun boylu bir adam. Çünkü o zaman kendini tiyatro ve moda dünyalarında serbest bir makyaj sanatçısı olarak tanıyordu ve turuncu göz farı, Asya cilt bakımı ve tasarımcı kokularının harikalarını kitlelere vaaz etmek için kendi bloguna başladı.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *