Evinizdeki tuğla işini reptars için 4 neden

Aşağıdaki katkı başka bir yazardandır.

Eviniz birkaç yaşından büyükse, tuğlalar arasındaki harçın bozulmaya başlaması muhtemeldir. Bu, su sızması ve tuğlaya verilen hasar dahil olmak üzere bir dizi soruna neden olabilir. Repointing, kötüleşen harcı taze harç ile değiştirme sürecidir ve evinizin görünümünü ve sağlamlığını iyileştirmek için müthiş bir yol olabilir. Bu yazıda, evinizdeki tuğla işinin faydaları hakkında konuşacağız!

Yalıtımın iyileştirilmesi

Repointing’in temel faydalarından biri, evinizin yalıtımını iyileştirebilmesidir. Eski, kötüleşen harç, genellikle soğuk havayı ve sıcak havayı ısıtabilir, bu da daha yüksek enerji faturaları ve azalmış konfor seviyelerine neden olabilir. Harcı değiştirerek, havayı uzak tutmaya ve evinizi soğuk havalarda hazırlamaya yardımcı olabilirsiniz.

Zarar vermek

Repointing’in bir diğer yararı, zararlıları evinizden uzak tutmaya yardımcı olabileceğidir. Eski, kötüleşen harç tipik olarak böcek ve diğer yaratıklar için bir cennettir ve boşluklar için ideal bir giriş noktası oluşturur. Bu şekilde evinize girebilecek örümcek gibi birçok kötü şey var ve eğer sorun elinden çıkıyorsa, onlarla başa çıkmanıza yardımcı olacak bazı imtinatörlere ihtiyacınız olacak (zaten bir sorununuz varsa bugün görüşmek üzere!) Tuğlayı düzenli olarak repountayarak ilk başta onları tutabilir.

Su hasarıdan kaçının

Su sızması, kötüleşmiş harç sonucu oluşabilecek en önemli sorunlardan biridir. Harç bozulmaya başladığında, suyun sızmasına izin veren tuğlalar arasında boşluklar oluşturabilir. Bu, evinizin temeli, çatı ve iç duvarlara zarar dahil bir dizi konulara neden olabilir. Repointing bu su hasarı önlemek ve evinizi iyi durumda tutmak için yardımcı olabilir.

Nemli olduğunda, evinize girdiğinde, düzeltilmesi çok pahalı olmayan sorunlara neden olur. Evinizi repointing nispeten düşük maliyetli ve kolay bir bakım işidir ve hatta daha pahalı işten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Evinizi daha iyi görünün

Son olarak, insanların evlerini rıhtım yapmayı seçtikleri ana nedenlerden biri, daha iyi görünmelerini sağlayabilmesidir. Eski harçın tümü bozulduğunda ve büyük boşluklar olduğunda, evinizi düzensiz görünür ve tükenir. Tuğlasını temizleyerek ve repounting, yeni kadar iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu, evi satmaya gelirseniz, daha iyi bir ilk izlenim yaratırsa da önemli bir yardımdır.

Tuğla işini repointing, yalnızca her 40 ila 50 yılda bir yapılması gereken bir iştir. Yeni bir mülkte yaşıyorsanız, bu endişelenmen gereken bir şey değil. Ama eski bir evde yaşıyorsanız, çok fazla problem çözdüğü için düşünmelisiniz. İlk seferinde iyi bir iş yaptığınız sürece orada yaşarken, sadece bir kez yapmanız gerekecek.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *