Cosmetics

Zeminlerinizi nasıl koruyacağınız ve halılar, parke zeminler veya laminat döşemeniz olsun, daha uzun süre dayanır

, uygun bakım döşemenizin ömrünü artıracak ve size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır. Toplam döşeme değiştirme, özellikle yün halılarınız veya parke zeminleriniz varsa çok pahalı olabilir.

Kendinizi kurtarmanın en kolay yolu, evinizin döşemesini yeniden yüklemek zorunda kalma sorununu ona bakmaktır. Gerçekten bu kadar basit. Belirlediğiniz herhangi bir sorun, kontrolden çıkmasını engellemek için hemen çözülmelidir.

Bu yazı, zeminlerinizi korumak ve daha uzun süre dayanmasını sağlamak için bazı faydalı fikirler sunacaktır:

Laminat’i kuru tutmak

Laminat döşeme sahiplerine verebileceğimiz en iyi önerilerden biri, döşemenizi kuru tutmaktır. Suya maruz kalma laminat döşemeye neden olabilir. Genellikle, suya maruz kalma, ev sahiplerinin laminat zeminlerini yeniden yüklemeleri gerektiğine neden olur. Suya maruz kalma yeterince kötüyse, ev sahipleri bir odanın döşemesini kesinlikle yeniden yüklemelidir. Buna ek olarak, ıslak laminat zeminler de çok tehlikeli olabilir. Zaten kayganlar, sonra su eklendiğinde, çok daha fazla olurlar. Laminat zeminlerinizi suya maruz kaldıklarında iyice kurutduğunuzdan emin olun.

Zeminleri temiz tutun

Laminat ister parke olsun, döşemenizin dayanmasını istiyorsanız, temiz tutmanız gerekir. Mikroplar, toz ve kir, döşemenizin ömrünün önemli ölçüde en aza indirilmesine neden olabilir. Bunun nedeni, mikrop ve tozun, her ikisi de döşemenizin kısa işini yapacak olan kemirgenler ve ahşap kurt gibi zararlıları çekmesidir. Kirli halılar halı böcekleri ve güveler de çekebilir. Zararlılar kişinin döşemesine tanıtıldığında, hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmazlarsa hızla çoğalabilir ve istila haline gelebilirler, bu da sadece bir kişinin döşemesini değiştirerek çıkarılabilen bir istila olabilirler.

Zemininizi vakumlamak

Zeminlerinizi temiz tutmanın bir yolu onları vakumlamaktır. Bununla birlikte, laminat zeminleriniz varsa, asla vakumlamamalısınız. Bunun yerine, onları fırçalamanız gerekir. Ayrıca laminat zeminlerinizi paspaslamanız gerekir, ancak bunları düzgün bir şekilde kurutduğunuzdan emin olun. Ayrıca bir nem alıcı çalıştırmak isteyebilirsiniz. Ahşap ve halı gibi diğer zeminler için düzenli vakumlama önerilir, ancak ikincisi için temizlikte bir paspas kullanmamalısınız! Vakumlama zararlıları, mikropları ve kiri çıkarabilir. Ahşap zeminleri moped ettikten sonra bir cila uyguladığınızdan emin olun. Bununla birlikte, laminat zeminleri hiç balmumu veya cila cilası yapmamalısınız.

Doğal Temizleyicileri Kullanma

Ahşap veya laminat zeminleriniz varsa, çamaşır suyu gibi zararlı kimyasal temizleyiciler kullanmaktan kaçınmalısınız. Kimyasal temizleyiciler döşemenizin hayatını solup kaybetmesine neden olabilir. Kendi güvenli zemin temizleyicinizi yapmak için kullanabileceğiniz çevrimiçi birçok tarif var. Bu tariflerin birçoğu, sirke ve bikarbonat soda kullanımı, birleştirildiğinde çok etkili olan iki doğal temizleme maddesi içerir. Ahşap zeminlere zararlı zemin temizleyicileri uygulamamanız özellikle çok önemlidir, çünkü bu ahşap zeminlerinizin zaman içinde ve sık maruz kalma yoluyla bozulmasına neden olabilir.

Doğru ekipman

Zeminlerinizi temizlemeyle ilgili olduğunda, ideal ekipmanı onlar için kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Her bir zeminin kendi özel temizlik ekipmanı vardır. Bir parke zeminde halıları temizlemek için yapılmış cihazlar kullanıyorsanız, istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Zeminleriniz için en iyi temizlik yöntemini bulabilmeniz için araştırmanızı çevrimiçi yaptığınızdan emin olun. İdeal ekipmanı bulmak nispeten kolaydır. Bunu kullanarak, giymeyi durdurarak zeminlerinizin ömrünü uzatacaksınız.

Mobilyaları yeniden düzenleyin

Ayrıca evinizdeki belirli noktalardan basınç ve kaygıyı kaldırmak için mobilyalarınızı periyodik olarak yeniden düzenlemeniz önerilir. Ağır bir mobilya ürününü birkaç yıl boyunca tek bir yerde bırakırsanız, kaldırdığınızda yerde kalmış kaygı belirtileri bulacaksınız. Bununla birlikte, mobilyalarınızı birkaç ayda bir yeniden düzenlerseniz, zeminlerinize ağır mobilyalara maruz kalmalarından kurtulmak için zaman tanıyacaksınız. Bu, döşemenizin görünümünü ve yaşamını uzatmanıza ve kötüleşmesini engellemenize yardımcı olacaktır. Laminat veya parke zeminleriniz varsa mobilyalarınıza çok dikkatli bir şekilde adım attığınızdan emin olun, çünkü uygunsuz hareket çizilmeye neden olabilir.

Çizilme meydana gelirse, ahşapın etkilenen alanlarına balmumu uygulayabilirsiniz. Laminat zeminler için dolgu maddeleri de bulabilirsiniz, ancak cips çok derinse, zemininizi kesinlikle değiştirmeniz gerekebilir.

Bu yazı açıkça gösterdiği gibi, zeminlerinizi korumak hiç de zor değil. Zeminlerinizi korumanın sayısız faydası vardır. Ana faydalardan biri, kendinize para biriktirmeniz ve katlarınızı uzun süre değiştirmek zorunda kalmayacağınızdır.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *