Cosmetics

Güzellik Blender Savaşı

[Bu yazıyı yaş için taslak modunda geçirdim! Bunu göndermek için rastgele zamanlama ama bugün gibi zaman yok!]

Temyiz Blender’in giriş yapması gerekmez. Bu sıcak pembe yumurta şeklindeki süngerler, her biri 26 ABD Doları tutarındadır. Öyleyse 26 $ sünger 26x, 1 dolardan daha iyi mi?

Yıllardır temyiz blenderine yenilemeyi reddettim. Temyiz Blender merakımı tatmin etmek için direndim ve dalga geçtim. Basitçe az miktarda yumurta şeklinde bir köpük parçası için 26 $ ödeyerek haklı gösteremedim. Bu yüzden biraz eBay’i yakaladım ve nihayet ilkbaharda ilkbaharda gerçek olanı almaya karar vermeden önce eczanelerden birkaçı. Bir süredir makyaj süngerimin skash’ımı kullanıyorum. Orijinal temyiz blenderini nasıl istiflerine bir göz atalım:

L ila R [bunlar en havadar / gözenekli (L) ‘den en yoğun / ağır (R) ile ayarlanmıştır):
• Temyiz Blender (Sıcak Pembe) – 26 $ [Not: Benimki için 26 $ ödedim ama şimdi 28 $ – bu döviz kuru!] (Sephora)
• Mac Pro Performance Sünger (Turuncu) – 24 $ (Mac)
• Quo harmanlama sünger (mor) – 5 $ (alışveriş yapanlar mart)
• Sephora Airbrush Sponge Mini (Teal) – 2 $ için 12 $ [Kara Cuma Satış 2014 Sırasında Satın Aldı] (Sephora)
• Ebay (siyah) – 1 $ (Çin’den gönderilen)
• Kiti inanılmaz derecede karıştırıcılar (nane) – 3 için 12 $ (REXALL)

İşte süngerlerin su ile nemlendirilmiş bir kez nemlendirildiği gibi göründüğü (vakıf başvurusu için kullanılmadan önce):

Ve işte farkı göstermek için animasyonlu GIF:

Çok farklı dokulara sahip olmasına rağmen süngerin her birinin ne kadar büyüdüğünü görmek için şok oldum. Çok daha yoğun bir süngerin çok fazla nemi emilip sürmeyeceğini düşündüm ama yaptılar. Garip olanı, Mac süngeriydi (koleksiyonum için en yenisi) – aynı boyutta kalıyor gibiydi, hatta nemlendirildikten sonra biraz küçüldü.

Güzellik Blender ve Mac Pro Performans Süngeri

Bu 2 eldeki en benzeri hissi var – çok süngerimsi ve havadar. Her ikisi de nemlendirildikten sonra çok fazla su tutmazlar, bu da diğer süngerlerle karşılaştırıldığında daha kuru hissettirir. Benim için, Temyiz Blender Vakfı Vakfı Manged ve Pürüzsüzleştirirken, gözenekli doğası nedeniyle oldukça fazla ürünün emilmesini görüyorum. Mac süngeri benzer şekilde davranır, ancak kozalak şeklindeki uçlarda, daha büyük yüzey harmanlaması için koni şeklindeki uçtan zevk aldım. Bu 2, MAC ile temyiz blenderinden sadece 2 $ daha az olan en pahalıdır.

2 yıldır orijinal temyiz blenderiydim ve küçük bir gözyaşı geliştirdim – her zaman tüm süngerlerimi yıkamak için bulaşık yıkama eldivenleri taktığımı not etmemeliyim, bu yüzden tırnaklarım yanlışlıkla onlara kazılmıyor.

Mac süngeri, orijinal temyiz blenderine kıyasla çok daha fazla dokulu, daha büyük bir üssü de var.

Quo harmanlama sünger ve Sephora airbrush sünger

Sadece bunlar sadece benzer şekilde şekillendirilmekle kalmaz, aynı zamanda benzer dokulara sahiptirler – süngerimsi ama biraz firma. Yani, bu “goldielocks” süngerlerini, her iki dünyanın da en iyilerinin olduklarını düşünürdüm – ne çok yumuşak ya da çok sağlam. Ve süngerler içindeki çok fazla ürünü tutmadan airbrushed görünümlü harmanlama tedarik ediyorlar. Bunların kabak şekli harikadır, çünkü taban biraz düzdür, bu yüzden çok daha fazla alanı kaplar, ancak yine de temel uygulamayı dağıtmanıza yardımcı olan yuvarlak kenarı vardır.

Sıkılganlık da kolayca yırtılmadıklarını belirtir – quo süngüm en az 3 yıldır güçlü geçiyor ve son zamanlarda bir rip geliştirdi.

Temyiz Blender ve Quo’nun dokusu oldukça benzer.

ebay sünger ve kit inanılmaz blender

Şekil niteliğinde, temyiz blenderiyle neredeyse aynıdırlar, ancak çok yoğun oldukları ve çok fazla vermemeleri için orijinal çekicilik blender gibidir, bu yüzden cilde iyi sıçramazlar. Bunların dokusu, süngerimsi ve neredeyse silikon-y hissi de en tatmin edicidir. Bunlar, nemlendirildiğinde süngerdeki en fazla suyu korur, böylece bir artı olan çok fazla temeli emmezler. Bununla birlikte, cildin üzerine sıçradığında sık sık ciltten temeli çeker. Genel olarak, bunlar pasif vakıf süngerleridir, ancak gösterilen diğerleri karşılaştırıldığında bir bitişin kusursuz olarak tedarik etmeyin.

Bu enayi uzun ömürlüdür – bu süngerim en az 4 yıldır yaşadım ve sadece küçük bir gözyaşı geliştirdi – sadece 1 dolara mal oldu, hiç fena değil!

Benim sonucum? Ben aslında temyiz blender üzerinde quo harmanlama süngerimi seviyorum! Çok daha fazla “bedene” sahiptir ve suyu biraz daha iyi korur, böylece vaktimin çoğunu emmez, oysa çekiciliği çok kuru bir dokuya sahip olmak ve çok fazla ürün beklerim. Quo dokusu, temyiz blenderine oldukça benzer, cildinde büyük bir yumuşak hava fırçalanmış bir görünüm yaratıyor. Ve Quo, temyiz blender için 26 $ ile karşılaştırıldığında sadece 5 $ ‘dır – bu bir beyinsiz. Ve eğer t için stokta düzenli olduğu gerçeğiMağaza herhangi bir göstergedir, bence bir sürü insanın o kadarki süngerini çok sevdiğini düşünüyorum. [Ne yazık ki, Quo bir Kanada markasıdır – 2. alternatif olarak, Sephora Airbrush süngerinin 15 $ ‘a Temyiz Blender ile karşılaştırılabilir olduğunu düşünüyorum!]

Notlar:

• Bir zamanlar gerçek teknikler mucize ten rengi süngeri yaptım, ancak sadece birkaç yıkamadan sonra lanet olayı beni ayırdım, bu yüzden attım. Bellekten, orijinal BB ve Quo arasında bir yerde, çok daha havadar bir doku vardı, ama çok hayal kırıklığına uğradı. Özellikle şekli sevmedim – düz kenar harmanlama için yumurta şeklinin eğrisi kadar iyi değildi. Aynı zamanda o kadar ucuz değil – her biri 11 dolar maliyeti.

• Ellerimi Sonia Kashuk’un versiyonunda almaya çalışıyorum – Temyiz Blender’a büyük bir alternatif olduğunu duydum ve muhtemelen Quo’lara benzer şüpheliyim. Ancak, aynı zamanda, 10.50 ABD Doları cinsinden ve sürekli olarak stoklarımızda çok daha pahalı bir tarafta.

• Makyaj süngerlerimi sadece bulaşık yıkama sıvısında yıkadım (şafak güneş ışığından daha iyidir) ama sonra daiso puf ve sünger deterjanı keşfettim. Bu şeyler şaşırtıcı! Tüm vakfı süngerlerden kaldırır ve hatta sahip olduğum lekelerin bir kısmını çıkardı. Bütün süngerlerimin ne kadar yeni göründüğünü dikkat edin. Bu mücevher nedeniyle! 7 $ (80ml şişe) için Asya kozmetik dükkanından maden yaptım ama normalde sadece Daiso Mağazasından 2 dolar (yanımda yok!) Ayrıca, sizi yalvarıyorum – lütfen her bir uygulamadan sonra makyaj süngenizi yıkayın – kirli bir sünger kullanımı Sadece bakterileri davet et ve olası ara!

Umarım bu yararlı buldun! Orijinal temyiz blencinin hayranı mısınız? Yoksa daha uygun fiyatlı alternatifleri sever misiniz?

Bunu Paylaş:
Paylaş

Bunu bir arkadaşınıza e-postayla göndermek için tıklayın (yeni pencerede açılır)
Pinterest’te paylaşmak için tıklayın (yeni pencerede açılır)

Twitter’da paylaşmak için tıklayın (yeni pencerede açılır)
Tumblr’da paylaşmak için tıklayın (yeni pencerede açılır)

Reddit’te paylaşmak için tıklayın (yeni pencerede açılır)

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

Hazırlık Uygulama Yöntemleri (+ Araçlar) Herkesin şenlikli tatil makalelerini okumak harikaydı ama bu yıl sadece bir şeyin katkıda bulunması için Noel-Y’ları yok gibi görünmüyorum. Yıllar geçtikçe tüm Noel konularını kapsamladığım gibi hissediyorum – benden bazı şenlikli makaleler istiyorsanız, Blogmas makalelerimden okuyun …
20 Aralık 2017’de “Güzellik”

Blogmas Günü 3: Hediye Ideasthis sadece herhangi bir ol ‘hediye fikirleri yok – Hediye fikirlerine itiraz bağımlısı için odaklanacağım – çünkü en iyisini bildiğim şey bu! : P Hediye için Hediye Vermek Üzerine 2 Okul Okulu Var: Kişinin kullandığını ve yaptığını bildiğiniz işlevsel şeyler alın …
3 Aralık 2015 “Güzellik”

Gerçek Teknikler Mucize Cildi Sünger vs Aliexpress Dupei, Aliexpress Dupe’yi Ocak ayında Ocak ayında Ocak ayında Real Technices Mucize Cildi Süngeri’ne satın aldı ve sadece 0,70 $ ‘a mal oldu. : D Ama benim için satın almamızda gerçek bir şeye karşı nasıl göründüğünü ve hissettiğini karşılaştırmam için … Gerçek bir şeyi elde etmek zorunda kaldım: Fiyat …
25 Mayıs 2017’de “Güzellik”

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *